bazar

* Rohlíkové boilie

Vydáno dne 24. 03. 2008 (8857 přečtení)

Když se pozastavím nad tím,
na co se chytávalo před pár lety, a na co se chytá teď, tak sem si všiml, že se poslední dobou velice dostává na trh a také k rybářům rohlíkový boilies “rohlíkáč“ . A co to vlastně ten rohlíkáč je?? Nadipovaná kulička z napařeného rohlíku se šňůrkou.


Když jsem byl minulý rok na návštěvě v jednom místním rybářství, tak jsem si hned při vstupu všiml nepřehlédnutelné cedule NOVINKA: Rohlíkový boilies Moc dlouho jsem se nerozmýšlel, protože už jsem takový, když uvidím nějakou novinku, tak si musím mít a hned jsem si jedno balení koupil. Hned další den jsem tedy vyrazil k vodě ozkoušet je.
Rozbalil jsem nádobíčko, nastražil jsem rohlíkáč, nahodil a čekal. Po chvilce mi začal poskakovat policajt a tak jsem to sekl. Po těžkém boji, jak už to tak bývá se na břehu ocitl asi dvaceticentimetrový cejn. I když to byl jen cejn, měl jsem radost. Nastražil jsem další a po chvilce se opět na břehu ocitl cejn. Celé odpoledne jsem tahal jenom cejny a už jsem ani nedoufal, že by k tomu mému rohlíkáči stihnul přijet nějaký ten kapřík. Jakmile se setmělo, tak záběry od cejnů a malých rybek ustaly. Asi po 30-ti minutách mě vyletěl policajt pod prut a brzda začala hrčet. Tak a konečně jsem se dočkal pořádného záběru, po chvilce už byl kapr na břehu. Nebyl to sice žádný dvacetikilový macík, ale i 40-ti centimetrový kapřík Vám udělá ohromnou radost.
Rohlíkáče mě tehdy moc nepřesvědčily, brali na ně převážně jen cejni, ale není se čemu divit, když je u nás víc cejnů jak kaprů. Ale ne, že bych na ně už nechytal, ale přemýšlel jsem o tom, jak od toho odpudit cejny. Nakonec jsem si řekl, že rohlíkáče budu používat z jara a na podzim, když aktivita ryb ustává.
Za pár měsíců přišel podzim a vzpomněl jsem si na rohlíkáče. Zajel jsem si je tedy koupit a vyrazil jsem k vodě. Ten den jsem chytal jen na ně a byl jsem příjemně překvapen z úlovků. Na břeh jsem dostal víc kaprů než cejnů. Uteklo to jako voda a bylo po rybářské sezoně. A jak už to tak bývá, tak většina rybářů nesedí o Vánocích u vody jako já, ale přemýšlí v teple domova nad tím, jak vstoupit do další rybářské sezony co nejlíp a přelstít co nejvíce kaprů.Já sem nepřemýšlel u vánočního stromku, ale na řece Moravě u nahozených prutů. Řekl jsem si, že na výrobě rohlíkáčů nemůže být nic těžkého a tak jsem si sehnal potřebné pomůcky na jejich výrobu a začal jsem. Koupil jsem si nějaký ten práškový a tekutý dip, mamince sem sebral bavlnku a jehlu a to hlavní jsem si půjčil od souseda, lis na rohlíky. Viděl jsem tehdy v prodeji nějaké kleště na rohlíky, ale ty má soused taky a moc se mě to s nimi nelíbilo, protože se ta kulička po čase rozevřela.
A tak se začal s jejich výrobou, napařil jsem si rohlík, dal jsem jej na dva dny do lisu, pak jsem je prošil nitkou a nakonec jsem je nechal chvilku odpočinout v tekutém a následně i práškovém dipu. Potom jsem je nechal proschnou na radiátoru a bylo hotovo. Letos se u nás na Uhliskách držel celkem dlouho led a když roztál, tak tam stejně zůstalo dost vody a tak jsem byl nucen chodit na jiné místa než na ty, na které jsem byl zvyklý chodit každé jaro.
Byli akorát Velikonoce, když jsem vyrážel na ryby. Tehdy to vypadalo asi tak, že na rybníku nebylo moc rybářů a ryby téměř nebrali. Celý den jsem to zkoušel na sterilizovanou kukuřici, hnojáčky, rousnice, foukačku, ale ryby pořád nic. A pak mě z batohu vypadla sklenička s rohlíkáčema a pak to začalo. Asi za 3 hodiny lovu jsem vytáhl 7 kaprů a všechny na rohlíkáče. Vůbec jsem tomu nemohl uvěřit!! Co na těch rohlíkáčích je?? To se mě tak povedli?? Nebo to byla jen obrovská náhoda?? Chytal jsem pak na ně téměř celé jaro a úspěchy byli překvapivé, kapříci šli jako na běžícím páse. Když už se pak voda prohřála, tak už jsem vyměnil rohlíkáče za klasický boilies a kukuřičku, ale na podzim si nějaké rohlíkáče zase vyrobím a uvidíme, jestli se dostaví nějaké úspěchy.
Autor článku: David Katrňák

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 22 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: karpjim.com

Google
Oblíbené weby

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server