bazar

* Morava 10A - Babice 1

Vydáno dne 12. 04. 2008 (7298 přečtení)

Pro napsání tohoto článku jsem se rozhodl proto, že naše rybníky v poslední době navštěvuje čím dál tím víc příslušníků rybářského cechu, kteří jsou na těchto revírech poprvé a mnoho o nich neví. Většina z nich se dozvídá mnoho zajímavostí až po příjezdu od místních rybářů, kteří zde chytají ryby prakticky denně. Já zde vyrůstám a byl jsem odkojen na místních rybnících, chytil jsem zde první rybu, poprvé jsem zde spadnul do vody a mám s tímto revírem mnoho rybářských zkušeností co se týče ryb a také krásných zážitků od vody. Tak se s Vámi o ně podělím.Tento revír leží asi 600m od obce Babice směrem ke Spytihněvi, patří pod MO MRS Uherské Hradiště . Má tvar písmene L. Asi jako většina rybníků v okolí Babic je to slepé rameno řeky Moravy. Má rozlohu 3,0ha.


K tomuto revíru se dá přijet automobilem po kamenité cestě od Babic, nebo po polní cestě od místního družstva. Nebo jako my místní, na kole. Je zde kolem vody hodně vegetace, jak už vysoké trávy, starých stromů, které jsou okousané od bobrů nebo popadaných stromů, takže brát si sem nějaké extrémně dlouhé pruty, je ve většině případů celkem nesmysl, ale jsou tu i místa, kde se s pětimetrovou boloňézou vejdete. Jsou zde různé zátočiny a zarostlá místa, kde se ryby zdržují v hojných počtech, například lekníny nebo řasová pole jsou ideálním útočištěm pro mnoho druhů ryb i v těch nejteplejších dnech. Okolo vody je i pár chatek, které ale nenarušují okolní krajinu a od tamějších “domorodců“ se dozvíte mnoho a mnoho užitečných informací k úspěšnému lovu.
Tento rybník není nějak extra hluboký, hloubka se zde pohybuje od 50cm do 3,5 metru. Dno je převážně bahnité a kvůli husté příbřežní vegetaci jsou zde tlející listy, což částečně znemožňuje chytání s boilie olovem. Poslední dobou sem chodí rybáři vyřádit se s feederem a jsou i poměrně úspěšní, cejni, plotice a sem tam nějaký i ten kapřík nebo amur je vždycky potěší. Rybí osádku tvoří především kaprovité ryby, ale je tu i hodně dravců a nejen nejmenší kousky. Z jara se zde loví kapr, který bere téměř na vše, od žížal a rohlíků až po různé druhy boilie, feeder je v tuto roční dobu jasná volba. Pár šťastlivců zde vytáhlo nejednoho trofejního kapra, který stojí za zmínku. Nesmím také zapomenout na krásné amury, kteří dorůstají úctyhodných rozměrů. Mají dostatek přírodní potravy, tak zde určitě hlady nestrádají.
Jakmile je povolen lov dravců převážou se montáže a jde se na krásné candáty, štiky a úhoře. Z vlastní zkušenosti vím, v kterých místech se tyto ryby vyskytují a jakou taktiku lovu použít.


Úhořů je tu také poměrně dostatek a je mezi nimi i pár metrových kousků, kteří jsou krásně stavění a vypapaní. Je zde i pár velkých sumců, které se nedaří rybářům dostat z vody, většinou s tím rybáři nepočítají že by jim mohl zabrat, tak je zklame vybavení nebo vychytralý sumec, který za ta léta ví, kam zajet, aby zdolávání rybáři moc neusnadnil. Tento revír je krásný tím, že je ještě takový moc neprobádaný, už kvůli husté příbřežní vegetaci a ne zrovna nejlepšímu přístupu k vodě tu není velký nápor rybářů.


Když se rozhodnete tento revír navštívit, tak si myslím, že Vás příjemně překvapí nejen krásným lužním okolím, ale také tím, že je zde klid a téměř nic Vás neruší při krásném požitku z rybaření. A když budete mít trošku toho pověstného rybářského štěstíčka, tak se Vám podaří zdolat nejednu trofejní rybu.

Autor článku: David Katrňák

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: karpjim.com

Google
Oblíbené weby

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server