bazar

* Rozhovor s Vydrami

Vydáno dne 28. 04. 2009 (7284 přečtení)


Čirou náhodou jsem našel odkaz na tyto dvě dívky, které se věnují rybařině a přinášejí z různých rybářských akcí zajímavé reportáže, u kterých jsem se i zasmál a to si myslím, že nám v tomto oboru chybělo. Dost bylo zamračených, hrubým hlasem a bez zubu :-) nám něco vnucujících chlapů. Je čas prosvětlit si pobyt u vody:-)Julie

A tak jsem těmto slečnám položil pár otázek
1/ Co Vás holky přivedlo k rybařině? A jak je to dlouho? Odkud jste?

- Zdravíme všechny čtenáře KAPRaJIMa. K rybařině jsme „přičichly“ asi před šesti lety, díky společným přátelům. Jednou nás prostě přestalo bavit jenom se dívat. Tak jsme se sebraly a vyřídily si papíry. Pak už to šlo podle hesla „Čím hloupější sedlák, tím větší brambory.“ A odkud jsme? To jste si mohli všimnout v našich videích, že jsme zhýčkaný Pražačky.
Malej větříček, a už jsme ve skafandru:-). I když u nás „holčiček“ je to trochu jiné, než u vás „chlapečků“. Nám zima prostě nedělá dobře.
Takže si lidé občas klepou na čelo, když nás vidí na břehu v péřovce a oni nosí nátělníky. Ale špatné počasí nás rozhodně neodradí od rybolovu.


Petra

2/ na věk se ptát nebudu, ale určitě to bylo v minulém století :-), když jste se narodily. Tak co třeba jaký způsob lovu preferujete?

- Na věk se klidně zeptat můžete. Jedna se cítíme na 18 a druhá bez dvou na dvacet :-).
Julie miluje lov kapříků na položenou. Prostě ten pocit, když policajt letí nahoru, jí očaroval a kapříky opravdu umí. Petra to má složitější. Když na položenou, tak žížalu. A když žížalu, tak úhoře. To není láska, ale osud.
Petra cítí k úhoři to, co ostatní k vetřelci. Ale na břeh je dostane, a ani s uspáním a ukolébáním do hlubokého spánku nečiní velké cavyky. Minulou sezonu se zbláznila s tím, že chce zažít ten pocit, jaké to je, táhnout sumce. A skutečně, čtyři asi metrové kousky si vytáhla. Takže jen co začne sezona, tak bude vozit bójky do koryt řek. A to bude opět k posmání, protože na lodi jí to taky nedělá dobře. Ale co by VYDRA neudělala pro boj s krásnou rybou.3/ Jak se stavíte k metodě C&R (chyť a pusť)?

- Musíme přiznat, že tuto otázku jsme očekávaly. Je velká móda říkat že „ANO, jinak to neumíme“. Ale myslíme si, že když má člověk na rybu chuť, měl by mít možnost si ji ponechat (pokud má platné rybářské oprávnění). Je ale třeba se zamyslet nad tím, zda už se ryba správci revíru „zaplatila“.
Třeba kapr je v reprodukčním věku zhruba na 42 centimetrech. A proto se spíš přikláníme k projektu K 70.
K RYBĚ cítíme hlubokou úctu a většinu vodě vracíme. Jíme je rády, ale ne pořád. Takže, pokud nemáme pro rybu připravený talíř, jde rybka s mlaskavou pusou zpět do vody. A to samé pokud je jen-tak-tak mírová, kapřík pod 50 cm, patří do vody.

4/ Navštěvujete nějaké soukromé revíry?

- Vzhledem k tomu, že jsme rozjely projekt HOLKY NA RYBÁCH na serveru, www.vydry.cz
který celý financujeme ze své kapsy, tak na soukromé revíry nám, už skutečně nezbývá ani kačka. Jediné co nás teď čeká je zahájení sezony na obecním rybníku v Předboji 2. května, kam jezdíme jako hosté jednoho z členů.
Je to krásná voda s velmi přísnými pravidly, která každému rybáři zaručuje nádherné úlovky. Nevím přesně, zda loni, ale Julie zde chytla dva jesetery. Dříve jsme je viděly jenom na obrázku, tak to byl pro nás obě vzrušující zážitek.5/ Co nějaká veselá příhoda od vody?

- No, tak to, že se Petra na každý vodě nedobrovolně vykoupe, je celkem známá věc. Stačí, aby si šla umýt ruce, a je po krk ve vodě. Ale to tak veselé není.
To si více vzpomínáme, na krásný srpnový den, na břehu nejmenované řeky. Kde jsme seděly, už od pěti hodin od rána. Během dopoledne přijížděli „lovci“ na lodičkách. Bylo jich pět a celkem si nás nevšímali.
A jelikož náš příroda netrápila, tak jsme tam seděly ještě v pozdním odpoledni. Jenže i náš čas se přiblížil a tak jsme musely vyhledat ústraní. Když už jsme byly dle soudu rybářů v loďkách z dohledu, tak se svorně, jako jedem muž, vztyčily na svých plavidlech a „podávali si ruce se svým nejlepším přítelem“.
Co si budeme povídat, taky museli čůrat. Do dnes přemýšlíme, co by se asi stalo, kdybychom tam vydržely ještě hodinu.

Abyste neřekli, že se bavíme jenom na váš účet, pánové, přidáme ještě jednu historku z rybolovu.

(Julia je velice slušná dívka, která peprnější slovo než „Proboha!“ z pusy nevypustí.)

Při první návštěvě Norska, jsme měli oči na vrch hlavy, už po cestě tam. Když jsme dorazily, tak po vzoru kamarádů jsme okamžitě vyrazily na průzkum bojem. Chlapi byli vesměs skeptičtí a nemysleli si, že bychom mohly být úspěšné.
Neměly jsme žádné zkušenosti, zato spoustu zaručených rad. Vybraly jsme si tu, kterou jsme považovaly za dobrou a hledaly jsme na fjordu ve tvaru písmene Y hejno racků. Když už jsme těch racků napočítaly 5, považovaly jsme je za hejno a pluly jsme tam.
Hrdé na to, že jsme se nezamotaly do nástrah, jsme začaly pomalu spouštět pilkery do hlubin fjordů. První tresku vybojovala Petra. Byla s ní hned hotová a od toho okamžiku táhá české štiky z vody jako torpéda.
Julia taky nečekala na záběr dlouho. Poučená Petřiným bojem, zapřela prut o stydkou kost, zaklonila se a bojovala. V zápalu adrenalinu z ní, z té slušné a jemné dívky začala padat slova: „Do pr..le, to je moje p..a, já se na to vy..ru. Jestli je takhle těžká každá, tak jedu domu!“
Dlužno říci, že k takovému slovnímu průjmu měla důvod. Na prutu neměla jednu, ani dvě ale rovnou tři metrové tresky, které se opravdu rvaly o svůj život. Petra i ostatní přihlížející z naší rybářské party lapali po dechu, protože takový výlev by od ní, nikdy nikdo nečekal.

Přeji oběma dívkám mnoho úspěchů a těším se na jejich reportáže.

I my, VYDRY, děkujeme a těšíme se někdy příště na shledání třeba u vody. Petrův zdar, Julie a Petra!

Lovu zdar
JIM
Vydry


Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: karpjim.com

Google
Oblíbené weby

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server