bazar

* Rousnice

Vydáno dne 29. 08. 2009 (7053 přečtení)

Rousnice jsou výborná nástraha zejména na jaře, při lovu kaprů a při lovu úhořů, ale i jiných ryb tloušťů,okounů,cejnů atd.. Je mnoho způsobů jak si tyto nástrahy opatřit, někdo používá elektrický proud, někdo jarovou vodu a někdo vidle, ale my považujeme jako nejúčinnější sběr těchto nástrah,

po setmění s baterkou na kterou natáhneme červenou fólii, protože rousnice jsou k červené barvě apatické a nevyplaší je tak jako žluté světlo baterky. Jak probíhá samotný sběr,1-výběr místa : nejlepší je sběr na krátce sestřižené trávě, fotbalové hřiště,park nebo čerstvě posečená zahrádka, pokud je zemina vyschlá je potřeba ji před samotným sběrem řádně provlhčit.
2- Samotný sběr : Po setmění se vydáme na vytipované místo s již zmiňovanou baterkou, našlapujeme tiše protože rousnice sebemenší dupání nohou vyplaší a zalezou v mžiku zpět do země, chodíme v předklonu a máme nachystanou nádobu do které sesbírané rousnice vkládáme.Tímto způsobem můžeme za 1 hodinu nasbírat až 200 rousnic, takto ulovené rousnice jsou v dobrém stavu a můžeme je v chladném sklepě nebo ledničce, ale to nedoporučuji, uchovávat až 1 měsíc. 3- Uchování rousnic : Vybereme vhodnou nádobu, dřevěnou bednu, starý lavor a podobně, pro 100ks rousnic alespoň 50 na 50cm. Na dno nádoby dáme vrstvu vlhké a kypré hlíny tak 15cm, na tuto vrstvu pohodíme třeba slupky z brambor nebo mrkve, nahoru pak vrstvu trávy 10cm a vypustíme rousnice, ty rousnice které se do 15 minut nezaryjí do připravené podestýlky tak vyhodíme nebo použijeme k lovu jako první.4- Kontrola : Jednou za týden stačí odkrýt vrchní vrstvu trávy a zkontrolovat jestli hlína nevyschla a popřípadě ji pokropit vodou.
Přeji šťastný lov
J.I.M.

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 26 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: karpjim.com

Google
Oblíbené weby

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server