bazar

* Halibut pelety

Vydáno dne 07. 10. 2009 (8163 přečtení)

V dnešní době existuje na pultech rybářských prodejen nepřeberné množství návnad a nástrah, vyznat se ve všech těchto rybích poživatinách je i pro zkušenějšího rybaře tvrdým oříškem. Nechci zde popisovat veškeré nástrahy a návnady které existují., spíš se chci zaměřit na jednu která je do značné míry nepřekonatelná a tou je právě peleta pro výkrm halibutů.

Halibut peleta patří v žebříčku návnad i nástrah na přední místo, nebo alespoň v tom mém žebříčku.
Halibut peleta se skládá ze směsi kvalitních rybích mouček a pojidel, které drží všechnu tu směs pohromadě. Vyrábí se za studena čímž si zachovává hodnotný potenciál, jak tuků, minerálů, stopových prvků, ale i proteinů a uhlohydrátů, které jsou pro dostatečnou nutriční hodnotu potřebné. Halibut pelety se vyrábějí v nepřeberném množství průměrů, ale i tvarů. U nás ji známe nejčastěji jako váleček s dírkou, nebo bez dírky s průměrem od 15mm do 30mm,respektive jsem se s jinými nesetkal
POUŽITÍ:Samozřejmě je její využití v kaprařině, ale slyšel jsem a četl v časopisech, že i sumci jimi nepohrdnou a četnost úlovků sumců na halibut pelety jsou toho jasným důkazem.

Měl jsem tu možnost vyzkoušet halibut pelety několikrát v praxi a můžu s čistým svědomím říct, že lepší poměr kvality a atraktivity nemá žádná jiná peleta na bázi rybích mouček. Poprvé jsem se setkal s halibutem loni v červnu, kdy jsem měl za úkol vyzkoušet jednu soukromku poblíž Ostravy a Frýdku Místku, která leží v obci Žabeň. Měl jsem naplánovanou tří denní vycházku, která se záhy změnila na jednu devítihodinovou, proč? Pokud Vás majitel nezná, nenechá Vás přes noc lovit a už vůbec ne samotné, jedině že by jste zaplatili za čtyři rybaře, což je nemalá částka za jednu noc a činí 1200kč. Můžete však lovit na 12 prutů, teda pokud jich tolik vlastníte. Z tohoto důvodu jsem byl nucen to vzdát a setrvat jen do večera.
Dalším šokem pro mě bylo to že se nesmí na této lokalitě vnadit boilím,jedině pár kuliček na stryngru k montáži. Štěstím pro mě bylo to že jsem měl sebou v kyblíku cca.2kg halibutů 20mm,což se nakonec ukázalo jako jediné východisko z toho nesmyslného zákazu vnadění boilím. Nahodil jsem a ke každému prutu jsem navnadil cca.30ks halibutů. Slunce bylo už dost vysoko a teploty se pohybovaly na pokraji mého kolapsu, nadalo se ani nikde schovat, prostě jsem se smažil ve vlastní šťávě.Počet rybářů se s přibývajícími hodinami snižoval a to proto, že jim prostě nic nebralo, sváděli to na velké teploty vzduchu a vody. V tom měli sice pravdu, ale jednomu rybáři, který seděl po pravé straně ode mne, jsem řek, že ne všichni kapři neberou ve špatném počasí a ne všichni kapři berou v dobrém počasí. Podíval se na mne a asi si myslel, že mně s toho horka začíná hrabat.
Možná že než mu došlo, co jsem mu vlastně tím chtěl říct, mi přišel záběr jako blesk z čistého nebe a výsledkem byl krásný 10kg kapr, kterému zachutnala halibut peleta. Do konce své krátké výpravy mi už nezbývalo moc času, tak jsem ještě jednou navnadil a čekal na to, abych se přesvědčil o tom, zda to nebyla náhoda? Asi po půl hodině jsem zdolal ještě dva kapry, tak do 5kg,pak jsem chtě nechtě musel začít balit. Všechny úlovky jsem dostal na halibuta, což mně ujistilo že se kapři jimi rádi krmily. Když jsem balil vercajk, tak jich spoustu vyskočilo nad hladinu v místech, kde jsem vnadil peletami.


Za karpjim Mozek.

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 38 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: karpjim.com

Google
Oblíbené weby

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server